Siatki ochronne przeciw ptakom

Kolce odstraszajace ptaki

kolce przeciw ptakom

Kolce ochronne instalowane są na parapetach, rynnach, gzymsach, krawędziach dachów, lampach, latarniach, rzeźbach, pomnikach, klimatyzatorach, reklamach. Proponowane przez nas kolce przeciw ptakom wykorzystywane są między innymi do ochrony budynków użyteczności publicznej, obiektów zabytkowych, starówek miast, fontann, ale przede wszystkim takie zabezpieczenia przeciw ptakom powinny być stosowane w obiektach sektora produkcji żywności w celu zapobiegania obecności ptaków jako szkodników i potencjalnych nosicieli patogenów chorobotwórczych.

Zainstalowany system modułów tworzy barierę efektywnie uniemożliwiającą siadanie i gniazdowanie ptaków w tych miejscach, w których ich obecność jest z różnych względów szczególnie niepożądana, jednocześnie ich nie raniąc, a jedynie je odstraszając i ograniczając im dostęp do wybranych miejsc.

Moduły składają się ze sprężystych prętów metalowych ze stali kwasoodpornej osadzonych na bezbarwnej, sztywnej podstawie wykonanej z poliwęglanu o podwyższonej wytrzymałości, wysokiej odporności na działanie słońca, warunków atmosferycznych oraz niskich i wysokich temperatur.

Dzięki zastosowaniu cienkiego, matowego drutu i przejrzystej podstawy, po przyklejeniu lub przykręceniu siatki ochronne przeciw ptakom przyjmują barwę podłoża, dobrze stapiają się optycznie z każdym otoczeniem, dzięki czemu takie zabezpieczenia przeciw ptakom są mało widoczne z odległości kilkunastu metrów. Kolce przeciw ptakom nie ranią ich dzięki tępym zakończeniom prętów stalowych.

zabezpieczenia przeciw ptakom

Czym są siatki zabezpieczające przed ptakami?

Głównym zadaniem siatek jest zabezpieczanie przed ptakami poziomych i pionowych powierzchni, a także innych elementów, np. architektury. Wykorzystuje się je jako zabezpieczenie wiat w zakładach produkcji spożywczej, balkonów, wnęk, sieni czy konstrukcji dachów przed osiedleniem się ptactwa, w szczególności gołębi. Siatki ochronne przeciw ptakom stosowane są także w rolnictwie, sadownictwie oraz ogrodnictwie.

Siatki zabezpieczające przed ptakami – dlaczego warto z nich korzystać?

Ptaki potrafią skutecznie utrudnić normalne funkcjonowanie zakładu, biura, sklepu lub hali magazynowej. Mogą również zabrudzić wykonane dużym kosztem elewacje domów i powierzchnie płaskie. Stosowanie siatek zabezpieczających o różnych wymiarach pozwala praktycznie w stu procentach rozwiązać ten problem. Siatki ochronne na ptaki instalowane są na specjalnych naciągach z lin stalowych, w efekcie tworzą jednolitą estetyczną strukturę nieprzykuwającą uwagi i zazwyczaj niezauważalną z odległości kilku metrów. Tego typu rozwiązania stosowane są często w bardzo reprezentacyjnych i licznie odwiedzanych przez turystów miejscach.

Z oferty mogą skorzystać także rolnicy, ogrodnicy i sadownicy, którzy borykają się z problemem niszczenia upraw przez szpaki i inne gatunki ptactwa. Dzięki siatkom mogą ochronić swoje drzewa i krzewy owocowe oraz inne produkty.